تعمیرات کابینت | 09353356464 | تعویض کابینت | تعمیر کابینت | صفحه کابینت | درب کابینت | کابینت سینک | لولا کابینت | ریل کشو

به طور کلی( تعمیرات کابینت تعویض کابینت یا تعمیر کابینت )در مجموعه پارسا کابین شامل موارد زیر میباشد:

 • پوسیدگی کابینت سینک و تعویض آن به یونیت ضد آب
 • پوسیدگی یونیت ابچکان و تعویض آن به یونیت ضد آب
 • صفحه کابینت و تعویض آن
 • برش جای سینک و آب بندی سینک
 • برش جای گاز رومیزی
 • رگلاژ و تعویض ریل کشو
 • رگلاژ و تعویض لولا
 • رگلاژ و تعویض جک
 • رگلاژو تعویض پایه کابینت
 • ساخت و جابجایی کابینت
 • کم و اضافه کردن کابینت
 • تعویص درب کابینت و نصب درب کنده شده کابینت
 • تعویض و جابجایی دستگیره
 • تعویض تاج،زیر مهتابی،پاخور کابینت
 • تعویض فیبر کشو
 • اصلاح و جاگذاری کابینت فر و مایکروفر
 • اصلاح کابینت و جاگذاری ماشین لباسشویی و ظرفشویی

پوسیدگی کابینت سینک یا آبچکان

کابینت زیر سینک یا کابینت آبچکان معمولا از جنس ام دی اف یا لترون ساخته میشود و چون این کابینت در مجاورت آب یا رطوبت قرار دارد بسیار آسیب پذیر تر است نسبت سایر یونیت های موجود در آشپزخانه.

در اثر آبریز یا نشتی آب یا در رفتگی سیفون و خرابی شیر یا شیلنگ پیسوار آب به داخل یونیت راه پیدا کرده و شروع به تخریب و پوسیده شدن یونیت میکند که بعد از گذشت مدتی استفاده از داخل ان برای شما ناخوشایند خواهد بودو به ناچار مجبور به تعویض یونیت میشود.

برای جلوگیری از این موضوع به جای استفاده از یونیت ام دی اف از یونیت پی وی سی باید استفاده نمود که بر اثر هرگونه ابریز یا رطوبت، یونیت ماهیت خود را از دست نمیدهد.

پارسا کابین پس از دو دهه تجربه این مهم را برای مشتریان خود راحت کرده است پس باکارشناسان ما در ارتباط باشید واز مشاوره رایگان بهره مند شوید.

معمولا یونیت پی وی سی را که در زیر سینک قرار میگیردپشت ان را از فیبر پی وی سی استفاده میکنند یا قسمت پشت کف ان را حدود 5 سانتی متر خالی میگذارند تا اب به داخل یونیت نفوذ نکند واز پشت بر روی کف اشپزخانه ریخته و وارد کفشور شود.

یونیت زیر سینک پی وی سی
یونیت زیر سینک پی وی سی

صفحه کابینت و تعویض آن

صفحه کابینت یکی از پرکاربردترین قسمتها در آشپزخانه میباشد که استفاده میشود.صفحه کابینت در انواع مختلفی تولید میشوند که رایج ترین و کم هزینه ان در دونوع اچ پی ال با مغز ام دی اف و اچ پی ال با مغز پی وی سی تولید میباشد.

صفحه کابینت اچ پی ال با مغز ام دی اف

پوسیده شدن صفحه کابینت بعد از نصب سینک اتفاق می افتد.اگر از صفحه یک لب گرد استفاده کرده اید حتما پشت صفحه کابینت باید با چسب اکواریوم ابندی شود.و زمانی که جای سینک داخل صفحه کابینت برش داده میشود قسمت برش کاملا عاری از گرد و خاک باشد و با چسب اکواریم پوشش داده شود و کاملا بگذارید خشک شود.

سپس نوار ابندی که زیر سینک توسط کارخانه زده شده را از زیر سینک جدا نمایید . به جای ان از چسب اکواریوم استفاده نمایید و سینک را در محل خود قرارداده و نصب کنید و بگذارید. در همان حالت سینک توسط چسب خشک شود سپس قرنیزی که روی صفحه با پیچ یا میخ متصل میشود راه نفوذ آب به صفحه میباشد و از نصاب بخواهید که روی پیچ یا میخ را با چسب اکواریوم اب بندی نمایید این امر باعث جلوگیری از هرگونه نفوذ اب به صفحه میگردد و با این کار از پوسیده شدن صفحه جلوگیری کرده اید.

صفحه کابینت اچ پی ال با مغز پی وی سی

این نوع صفحه نسبت به اب و رطوبت مقاوم است ولی بزرگترین ایراد این نوع صفحه  این است که به کوچکترین حرارتی مقاوم نبوده و روکش از روی صفحه جدا شده و باد میکند که برای اکثر افرادی که با میل شخصی خود از این صفحه استفاده شده مجدد همه مجبور به تعویض مجدد صفحه وهزینه دوبرابری شده اند.

نکته بسیار حائز اهمیت اینکه برخی از کابینت سازان برای کم کردن هزینه خود به جای  استفاده از صفحه شرکتی ام دی اف را به صورت دوبل به هم دیگه پرس میکنن ودر انتها دور انرا با استفاده از نوار پی وی سی میچسبانن که این کار اصلا اصولی نیست و در کوتاه ترین زمان ممکن نوار لبه های صفحه کنده شده و شما به ناچار مجبور به تعویض صفحه خواهید شد.

آببندی سینک
صفحه ام دی اف دوبل شده

رگلاژ و تعویض ریل کشو

در کابینت های چوبی معمولا از ریل ساچمه ای یا 3تیکه استفاده میشود که این نوع ریل دارای ساچمه های جهت حرکت رفت و برگشت؛ داخل خود دارند و این ریلها توسط خار نگه دارنده پلاستیکی مهار میشود تا ریل از جای خود خارج نشود.

اگر موقع جا زدن ریل به درستی انجام نشود ساچمه های داخل ریل ریخته و قابل تعمیر نیست ویا اگر با فشار بیش از حد ریل به بیرون کشیده شود خار نگهدارنده شکسته شده و این موضوع باعت خراب شدن ریل میگردد و ریل باید تعویض گردد.

ریختن ساچمه ریل کشو
ریختن ساچمه ریل کشو

رگلاژ و تعویض لولا

لولای کابینت در دو نوع ساده و ارام بند عرضه میگردد. در پشت لولا فنری وجود دارد که کار باز و بسته شدن درب را بر عهده دارد فشار بیش از حد یا وزن زیاد درب باعث شل شدن یا شکسته شدن لولا میشود .

لولای استیل

در برخی مواقع در یونیت دستشویی یا حمام با توجه به رطوبت زیاد و قرار گرفتن لولا در معرض آب استفاده از لولای استیل پیشنهاد میگردد تا لولا دچار زنگ زدگی نشود و عملکرد ان به درستی انجام گیرد.

خراب شدن لولا کابینت
خراب شدن لولا کابینت

در برخی اوقات فشار بیش از حدی به درب کابینت وارد میشود احتمال گشاد شدن جای پیچ لولا زیاد خواهد بود که با توجه به عکس زیر میتوانید این موضوع را برطرف نمایید در غیر اینصورت از لولای 4 پیچ باید استفاده شود

گشاد شدن جای پیچ
گشاد شدن جای پیچ

رگلاژ و تعویض جک

جک های استفاده شده در کابینت معمولا یه عمر مفیدی دارند که پس از گذشت مدتی گاز داخل ان فاسد میشود و جک قدرت بالا بردن درب را ندارد در چنین مواقعی جک باید تعویض گردد

خالی شدن گاز داخل جک
خالی شدن گاز داخل جک

رگلاژو تعویض پایه کابینت

در کابینتهای زمینی اگر از پایه های استیل یا الومینیوم استفاده نشود جایی از آشپزخانه که پایه با آب در ارتباط است دچار زنگ زدگی میشود و شفافیت اولیه را از دست میدهد که در چنین مواقعی باید پایه کابینت تعویض گردد.

تعویض فیبر کف کشو کابینت

با توجه به نحوه ساخت کابینت چوبی و ام دی اف معمولا مرسوم ترین راه برای این کار استفاده شیار در قسمت زیرین کشو هست که فیبر به صورت ریلی در ان حرکت نماید و پس از ثابت کردن فیبر در قسمت زیرین ان از نوار چوبی استفاده میکنند تا در اثر فشار و بار زیاد فیبر حالت خود را از دست ندهد و ثابت بماند.

در ساخت کشو کابینت که یکی از پرمصرف ترین نقاط در اشپزخانه به شمار میرود حتما از کابینت ساز خود بخواهید که فیبر کشو را به صورت شیار دار استفاده نماید نه اینکه فیبر را از زیر با منگنه به ام دی اف بچسباند که این موضوع اصلا اصولی نیست و با کمترین فشار فیبر جدا میشود.

تعویض تاج و زیر مهتابی و پاخور کابینت

با توجه به زیبایی کابینت با استفاده از تاج و زیر مهتابی و پاخور  این متریال نیازمند نگهداری میباشند که اگر رعایت نشود ساختار کابینت را به هم میریزد و شایع ترین نوع خرابی در این موارد قسمت زیر مهتابی در نواحی سبد ابچکان و قسمت زیرین کابینت قسمت پاخور میباشد که بر اثر شستشوی کف اشپزخانه این مشکل به وجود می اید.

برای جلو گیری از پوسیده شدن پاخور حتما قسمت زیرین پاخور را با زه الومینیومی یا برنجی یا استیل پوشش دهید تا بر اثر ابریز سطح پاخور اسیب نبیند و دچار پوسیدگی نگردد.

اصلاح و جاگذاری تعمیر کابینت فر و مایکروفر

در برخی از مواقع شما نیاز دارید که با استفاده از تعمیر کابینت در اشپزخانه خود از فر یا مایکروفر توکار استفاده نمایید و جایی برای این کار ندارید.با توجه به تخصصی بودن این موضوع باید به طوری کابینتها انالیز گردد که با کمترین هزینه و پرتی استفاده از فر و مایکروفر را در اشپزخانه خود نهایی کنید.

با توجه به ماهیت این کار و تخصصی بودن ان با مشاوران مجموعه پارسا کابین تماس بگیرید و این موضوع را با ما به اشتراک بکذارید تا در کوتاهترین زمان مشکل شما را برطرف نماییم.

اصلاح وتعویض کابینت و جاگذاری ماشین لباسشویی و ظرفشویی

برخی اوقات افراد در طراحی اشپزخانه خود از ماشین لباسشویی فقط استفاده میکنند وبعد از مدتی با خرید ماشین ظرفشویی جایی برای ان در اشپزخانه ندارند.تعمیرات کابینت در چنین مواقعی بهترین راه برای جاگذاری ماشین ظرفشویی میباشد. استفاده از کابینتهای همجوار کابینت سینک میباشد که با کوچک یا بزرگ کردن کابینت کنار سینک میتوان این مشکل را برطرف نمود وبرای ورودی و خروجی اب و تخلیه از سیفون سینک و شیرالات سینک استفاده نمود.

نوع خدمات

شروع قیمت

زمان اجرا

صفحه کابینت

از متری 480هزار تا 950 هزار

 3 ساعت

یونیت زیر سینک ضد اب

از 950 هزار تا 1/5 میلیون

3 ساعت

لولا

از 12 هزار تا 350 هزار

30 دقیقه

ساخت یونیت

از متری 1/5میلیون تا 2/5 میلیون

3 ساعت

ریل کشو

از 60هزار تا 750 هزار

1ساعت

پایه کابینت

از 7هزار تا 45 هزار

2 ساعت

جک

از 22 هزار تا 3/5 میلیون 30 دقیقه

اببندی سینک

از350هزار تا 700 هزار

2ساعت
اجرت کار

از150هزار تا 3.5 میلیون

بستگی به نوع کار و زمان آن دارد

جهت مشاهده بیشتر وارد این صفحه شوید

14 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام لولای کمد پی وی سی زیر دستشویی حمام ما بعلت زنگ زدن خراب و درب آن کنده شده یکبار لولای ضد زنگ خریداری و تعویض شده ولی چون در حمام هست و در اثر ریزش آب خیس میشود باید لولایی استفاده شود که واقعا ضد زنگ باشد اگر امکان دارد راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
  • با درود
   از لولای تمام استیل با پیچ استیل باید استفاده نمایید در غیر اینصورت با همین مشکل مواجه خواهید شد

   پاسخ
 • سلام قیما تعویض در کابینت میخواستم

  پاسخ
  • با درود
   از لنگه ای 150 هزار تومان شروع میشود به بالا بسته به نوع و مدل متغییر میباشد.

   پاسخ
 • سلام.کابینت های ما ام دی اف قدیمی هستند و جنس خوبی دارند.اما لبه های روکش پی وی سی روی درها کنده شده اند.روی درها نقش و شیار دارد.آیا امکان تعویض این روکش ها وجود دارد؟

  پاسخ
  • با درود
   اگر منظورتان نوار پی وی سی لبه های ام دی اف هست بله مجدد میتوان ان را پرس کرد.
   ولی اگر منظورتان روکش ملامینه روی ام دی اف باشد تعویض یا پرس ان امکان پذیر نیست.

   پاسخ
  • سلام اگر سایز درب کابینت بزرگ باشه و به درهای دیگه گیر کنه میشه اصلاح کرد؟

   پاسخ
   • بله، اگر درب کابینت از جنس تمام چوب و رنگ و ممبران روکش وکیوم نباشد میشود اصلاح نمود و سایز کرد

    پاسخ
 • ممکنه بفرمایید هزینه اش چقدر میشه؟وآیا پی وی سی رنگ بندی داره؟

  پاسخ
 • سلام کابینت ام دی اف دارم میخوام درب ها را تعویض و پولیشی مدل انزو بزارم. هزینه های حدودی رو میگشن لطفا

  پاسخ
  • با درود
   لطفا تماس بگیرید و تا راهنمایی کامل در مورد نوع پولیش و متریال مصرفی ونوع ابزار کارشده راهنمایی شوید تا قیمت بر اساس نوع کار به شما داده شود

   پاسخ
 • سلام
  یه دراور چوبی با کشوهای سنگین غیر ریلی دارم…مایلم کسی اونو تبدیل به ریلی کنه…
  با توضیحی بیشتر که لازمه قبلا بدم…
  البته ترجیح میدم یجور ریلی گذاشته بشه که بتونم کشوها رو از جنس دیگری سبکتر بزارم.
  مثل یلی جاکفشی مانند…شاید…
  ممنون میشم

  پاسخ
  • با درود
   بله قابل اجرا هست جهت انجام این کار دراور باید به کارگاه انتقال داده شود به دلیل اینکه اندازه ها کمی باید تغییر کند.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Call Now Buttonتماس با پـارســا کابـیـن