تعمیر کابینت انواع مختلفی را شامل می‌شود که مهمترین آنها عبارتند از:

1- تعمیر کابینت (صفحه کابینت)

صفحه کابینت در اغلب موارد به صورت شرکتی در بازار موجود می باشد. ابعاد آن 410 سانتیمتر در عرضهای 60،65،75،90،120 به صورت یکلبگرد یادولبگرد عرضه میگردد. اکثر کابینت سازان شاخه 4.1 متری آن را تهیه کرده و طبق اندازه های مشخص شده. آن را برش داده و بر روی کابینت قرار می دهند. پس از قرار دادن صفحه کابینت جای سینک و گاز داخل آن برش داده میشود.جهت مشاهده رنگبندی صفحات وارد این صفحه شوید

آببندی سینک
آببندی سینک

نوسازی کابینت (صفحه)بعد از نصب:

مشکل اساسی در صفحه کابینت از اینجا پدیدار می شود. که جای برش سینک و گاز حتماً باید با چسب آکواریوم به صورت صحیح و استاندارد آب بندی شود. اکثر کابینت سازها از صفحه 60 یکلبگرد استفاده می کنند. که پشت صفحه نیز حتماً باید با چسب آکواریوم آب بندی شود.در غیر این صورت آب به مغز صفحه نفوذ می کند. ظرف مدت چند روز یا چند هفته تغییراتی در صفحه به وجود می‌آید.که به اصطلاح می گویند صفحه کابینت باد کرده. که کم کم صفحه شروع به کنده شدن میکند و روکش آن ترک میخورد.

راه حل جلوگیری از تعمیر کابینت:

برای جلوگیری تعمیر کابینت از کابینت‌ساز خود بخواهید. که صفحه کابینت شما را از صفحه 60 دولبگرد استفاده نماید. که در اثر آبریز به پشت صفحه کابینت. صفحه ماهیت خود را از دست ندهد. نکته مهم اینکه قرنیزی که روی صفحه کابینت نصب می گردد. قسمت زیرین قرنیز به وسیله میخ یا پیچ بر روی صفحه متصل می گردد. و قبل از جا زدن رویه دوم حتماً روی پیچ یا میخ را با چسب آب بندی پوشش دهید. تا از رسیدن آب به مغز ام دی اف جلوگیری شود تا صفحه ماهیت خود را از دست ندهد.

2- تعویض کابینت یونیت زیر سینک

معمولاً در کابینت آشپزخانه جایی که سینک قرار است نصب شود. یونیت آن از ۱۶ میل pvc استفاده می شود مزایای این موضوع این است. که اگر سیفون سینک یا شیر پیسوار و شیلنگ شیر اب به هر دلیلی خراب شد. و شروع به آب دادن کرد یونیت pvc در مقابل این وضعیت. ماهیت خود را حفظ کرده و پوسیده نمی شود.ولی اگریونیت  ام دی اف باشد طی چند روز یا چند هفته. مشاهده پوسیده شدن یا متورم سدن ان خواهیم بود. و تغییراتی در یونیت ایجاد می‌شود که به ناچار مجبور به تعمیر کابینت. یونیت سینک را از ام دی اف به pvc تغییر دهید.

آببندی سینک
آببندی سینک

اصول استاندارد نصب سینک توکار و جلوگیری از تعویض کابینت:

برای اینکه سینک شما به طور اصولی و استاندارد آب بندی شود.و نیازی به نوسازی کابینت نداشته باشد. حتماً به جای نوار پلاستیکی( آبی یا مشکی رنگ) که خود کارخانه زیر سینک میچسباند. از چسب آکواریوم استفاده نمایید به طوری که نوار را از زیر سینک جدا نمایید. و چسب را به همان شکل نوار در زیر سینک آغشته نمایید. و سینک را در جای خود قرار داده  و بست ان را سفت ببندید. و به مدت ۱۲ الی ۱۸ ساعت از آن استفاده نکنید. تا سینک به وسیله چسب در همان حالت خشک شود. این مهم باعث می گردد که سینک شما به طور اصولی و استاندارد آب بندی شود. که باعث جلوگیری از خراب شدن صفحه کابینت شما می گردد.

نکته اساسی در تغییر کابینت :

نکته مهمی که در تغییر کابینت باید در این مورد موضوع به آن توجه نمود. این است که از کابینت ساز خود بخواهید کف یونیت. را به اندازه ۵ سانتیمتر از دیوار خالی بگذارد. که اگر آبریزی وجود داشت داخل یونیت نیاید و از پشت کابینت خارج شود. یا اینکه به جای فیبر ۳ میلیمتری داخل یونیت از فیبر 3میلیمتری pvc استفاده نماید. و یا به جای این دو حالت از کاشی استفاده شود. که بر اثر آبریز تغییر حالتی در پشت کابینت به وجود نیاید.

یونیت پی وی سی
یونیت پی وی سی

3- کابینت آبچکان

امروزه در آشپزخانه های مدرن و کلاسیک به ندرت از آبچکان استفاده می شود. مشکلاتی که در کابینت هایی که از آبچکان استفاده میشود. از قبیل رسیدن آب به فیبر پشت و خود بدنه ام دی اف میباشد. که این امر باعث پوسیدگی و متورم شدن و سیاه شدن نقاط چوبی خواهد شد. این نوع تغییر در کابینت به مرور زمان ازار دهنده خواهد بود.

روشهای پیشگیری از تغییر کابینت :

برای جلوگیری از پوسیدگی یونیت آبچکان و تغییر کابینت حتماً ظروفی را که شستشو داده اید بر روی سینی که در روی سینک تعبیه شده است یا به وسیله سبدی که می‌توان آن را بر روی سینی سینک قرار داد  آب ظروف را  گرفته و در ادامه ظروف را به داخل آبچکان منتقل نمایید که این موضوع باعث می‌شود که آب به یونیت نرسد و کابینت آبچکان دچار پوسیدگی و سیاه شدن فیبر پشت آن نگردد

4-تعویض لولا کابینت:

لولای کابینت یکی از موارد مهم در کابینت به شمار میرود و  حداقل روزی چند مرتبه درب کابینت را باز و بسته می نمایید

انواع لولا و تعمیرات کابینت:

انواع لولا کابینت
انواع لولا کابینت

لولاهای ساده

چون عمر بیشتری نسبت به لولاهای آرام‌بند دارند. ولی ایراد بزرگی که دارند هنگام بسته شدن درب کابینت. درب با سرعت بسته شده و صدایی ایجاد می‌کند. که موجب آزار و اذیت کسانی که در خانه هستند می شود. با رسیدن لولا های آرام بند این مشکل حل شد.

لولاهای آرام بند

در دو مدل ساده و کلیپسی ارائه شده که هر کدام نقاط مثبت و ضعفی دارند. لولای آرام بند کلیپسی پس از مدتی کار کردن در پشت لولا خار نگهدارنده ای وجود دارد. که بر اثر باز و بسته کردن درب، اهن پایه نگه دارنده حالت خود را از دست می دهد. و این تغییر (کابینت)  باعث می‌شود که لولا از پایه نگهدارنده جدا شود. که در چنین مواقعی باید لولای کابینت تعویض شود. ولی در لولای پایه ثابت این موضوع اتفاق نمی‌افتد. و تا زمانی که فنر لولا و پمپ لولا دچار زنگ زدگی و شکستگی نشود. لولا کار خود را انجام می‌دهد.

گشاد شدن جای پیچ لولا وتعمیرات کابینت:

گشاد شدن جای پیچ
گشاد شدن جای پیچ

در بعضی مواقع تعمیرات کابینت با فشار بیش از حد به درب کابینت احتمال اینکه لولا از جای خود کنده شود. یا جای پیچ آن گشاد شود بسیار زیاد است .که در چنین مواقعی بهترین راه برای تعمیر گشاد شدن جای پیچ استفاده از خلال دندان یا چوب کبریت آغشته به چسب است. که سوراخ گشاد شده را با آن پر کرده و پس از خشک شدن لولا را در جای خود می بندیم. و لولا را رگلاژ میکنیم برای اینکه تنظیم لولای رگلاژ شده به هم نریزد. حتماً پیچ رگلاژ را سفت ببندید تا تنظیم آن ثابت بماند.تعمیرات کابینت که هزینه ترین راه برای انجام کار میباشد.

5-تعمیرات یا تعویض جک کابینت

یکی از دغدغه هایی که اکثر مشتریان دارند خراب شدن جک کابینت است.و این سوال را همیشه میپرسند که ایا جک کابینت تعمیرات دارد یا نه؟

جک کابینت
جک کابینت

در چنین مواقعی درب کابینت به صورت ثابت نمی ماند. این موضوع ناخوشایند به نظر می رسد. جک کابینت که اکثر کابینت سازان با توجه به قیمت مناسب و مقرون به صرفه آن استفاده می نمایند.جک گازی در دو نوع ساده و ارام بند می باشد. که حتماً باید قبل از نصب آن بر روی درب به قدرت جک توجه نمود. واحد اندازه گیری قدرت جک بر اساس نیوتن محاسبه می‌شود. که این اعداد از 60نیوتن  تا 250 نیوتن برای استفاده در کابینت مناسب است. برای کابینت آشپزخانه معمولاً بین ۱۰۰ الی ۲۰۰ نیوتن مورد استفاده قرار می گیرد .

این موضوع بستگی به سایز و اندازه و وزن درب دارد متغیر است. اگر از جکی با نیوتن پایین استفاده می کنید از 2 عدد جک استفاده کنید.در غیر اینصورت این را مطمئن باشید وزن درب به جک فشار وارد کرده. که پس از مدت کوتاهی گاز داخل جک خالی شده و دیگر جک توان بالا بردن درب را ندارد. و در چنین مواقعی باید از جک با نیوتون بالاتر استفاده نمایید که این موضوع برطرف گردد.

برای کابینتهایی که درب انها به سمت پایین باز میشود. از جک معکوس حتما باید استفاده شود. چون فشار وارده به لولا را کنترل کرده وباعث شکسته شدن لولا نمیشود.

6-ریل کشو و تعمیرات کابینت:

ریختن ساچمه ریل کشو
ریختن ساچمه ریل کشو

با توجه به محبوبیت کشو در آشپزخانه و کمد دیواری سعی شده است از ریل هایی استفاده شود که کشور را به راحتی باز و بسته نماید معمولاً در کابینتهای ایرانی با توجه به بودجه افراد از ریل کشو های ساچمه‌ای استفاده می نمایند که اگر به درستی از این ریل استفاده شود بسیار ریل روان و خوبی می باشد و هزینه تعمیرات کابینت ان بسیار که هزینه هست.

خراب شدن ریل کشو وتعویض کابینت :

اگر ریل به صورت استاندارد استفاده نشود باعث می‌شود که ساچمه های داخل آن بریزد و ریل حالت اولیه و روانی خود را از دست بدهد.و خار نگهدارنده آن بشکند علت این امر کشیدن بیش از حد کشو و ضربه زدن شدید آن به خار نگهدارنده یا جا زدن به صورت غیر صحیح میباشد که ریل به سرعت خراب شده و قابل تعمیر شدن نمی باشد که در چنین مواقعی باید ریل کشو کابینت تعویض گردد.

نکته قابل تامل اینکه هیچ وقت از کشوهایی با طول زیاد استفاده نکنید به دلیل اینکه ریل آن سریع تر نسبت به سایر کشورها خراب میشود ریل کشو هم به صورت ساده و هم به صورت ترمزدار عرضه می گردد و نکته مهم اینکه اندازه های یونیت کشو باید دقیق ساخته شده باشد و به هیچ وجه دچار کجی (دویدگی) نباشد که این امر باعث سریع تر خراب شدن  ریل کشو می‌گردد

8-روکش صفحه تعویض و تغییر کابینت :

 

در صفحه کابینت های شرکتی معمولاً از روکش hpl استفاده می‌شود که بسیار خشک و شکننده می باشد سطح روی آن نسبت به آب بسیار مقاوم است ولی نسبت به حرارت های بیش از حد مقاومتی ندارد در آشپزخانه این موضوع را به جد مد نظر قرار دهید که هیچ وقت اجسام داغ را از روی شعله بر روی صفحه کابینت قرار ندهید چون به سرعت روکش دچار سوختگی شده و این موضوع قابل تعمیر شدن نیست و باعث می گردد که شما صفحه کابینت را تعویض نمایید اجسامی مانند ذغال قلیان ،قابلمه ای که از روی شعله برداشته شده یا امثال این موارد بسیار زود hpl صفحه کابینت را از بین می‌برند پس در این مورد حتماً مراقبت و نگهداری بهتر  از تعمیرات خواهد بود.

9- تعویض پایه کابینت

زنگ زدگی پایه کابینت
زنگ زدگی پایه کابینت

در کابینت زمینی معمولاً از پایه ۱۴ سانتیمتری یا پلاستیکی یا آهن یا آلومینیوم  ویا استیل استفاده می‌شود در پایه پلاستیکی شما به ناچار باید از پاخور همرنگ درب های کابینت استفاده نمایید و ایرادی که دارند بعد از مدتی پلاستیک حالت خشکی پیدا کرده و دچار شکستگی می‌شود

پایه آهن در اوایل بسیار تمیز و مرتب است ولی بعد از گذشت زمان یا به دلیل شستشوی آشپزخانه رسیدن آب به پایه را دچار زنگ زدگی کرده و حالت اولیه خود را از دست می دهد

در پایه آلومینیومی زنگ زدگی بر اثر آب ریز وجود ندارد تنها ایر

اد آن نازک بودن پایه بوده که بر اثر کوچک ترین ضربه ، پایه تغییر حالت می دهد

در پایه استیل هیچ یک از موارد که در پایه های قبل گفته شد اتفاق رخ نمی‌دهد و پایه حالت و ماهیت خود را حفظ می نماید.

10-نوار لبه pvc

نوارلبه پی وی سی دور درب و  بدنه کابینت و کمد دیواری استفاده میشودکه در صورت ایراد تعویض نوار در کابینت باید صورت گیرد.

استفاده از نوار pvc برای این منظور است که حالت خامی و مغز ام دی اف پوشانده شود در قدیم از نوار اتویی استفاده می‌شد ولی با پیشرفت تکنولوژی نوار اتویی جای خود را به نوار pvc داد این نوع نوارها در ضخامت یک میل و ۲ میل در بازار موجود هستند.

قیمت‌های یک میل با دومیل متفاوت است نوار پی وی سی یک میل بسیار نازک بوده و احتمال کنده شدن آن از روی ام دی اف بسیار بیشتر از نوار 2 میل است موضوع مهمی که در این رابطه به طور شایع دیده می شود استفاده از چسب های نامرغوب برای چسباندن نوار یا نوارهای بی‌کیفیت در این حوزه یا تنظیم نبودن دستگاه لبه چسبان می باشد.

اگر استاندارد این مورد رعایت نگردد پس از مدت کوتاهی نوار از روی ام دی اف جدا شده و شما مجدد جهت چسباندن نوار پی وی سی باید به کابینت ساز مراجعه نمایید

 

 

ترک خوردن روکش صفحه
ترک خوردن روکش صفحه

11 ترک خوردن روکش یا تغییر کابینت

در برخی موارد شما متوجه آن می شوید که روکش صفحه کابینت شما دچار ترک خوردگی شده است

در  چنین مواقعی صفحاتی ضد آبی که در بازار موجود هستند دچار این موضوع می شوند  صفحات ضد اب به گرما و حرارت بسیار زود واکنش نشان میدهند و روکش از روی مغز صفحه جدا میشود

ویا بر اثر بخار شور کردن صفحه یا استفاده از مواد شیمیایی یا شوینده در این موضوع شاهد آن باشیم به طوری که این مواد بر روی صفحه واکنش نشان داده و باعث جدا شدن روکش از روی مغز صفحه شده که این موضوع نیز باعث تعمیر شدن نمی باشد و صفحه کابینت باید تعویض گردد

12-کنده شدن درب کشو و تعمیرات کابینت

کنده-شدن-درب-کشو
کنده-شدن-درب-کشو

موضوع قابل تامل دیگری در کابینت آشپزخانه کنده شدن درب کشو از روی بدنه کشو میباشد.

اگر درب کشو به صورت استاندارد و اصولی نصب نگردد پس از مدت کوتاهی که داخل کشو وسیله قرار میدهیم و کشو سنگین میشود درب کشو از بدنه جدا میشود که معمولا با تعمیر کابینت این موضوع قابل برطرف شدن است

روش نصب اصولی

روش صحیح نصب در کشو بدین صورت است که بدنه کشو حتما باید به در کشو پیچ شود و استفاده از دستگیره باید به طوری باشد که از طریق پیچ 4سانتی متری درب کشو و بدنه کشو و دستگیره به هم متصل گرددتا هنگام بیرون کشیدن کشو هیچ فشاری به درب کشو وارد نشود که این روش از کنده شدن درب کشو جلوگیری مینماید.

13-کنده و شکسته شدن کابینت دیواری

کابینت دیواری توسط فیتینگ یا دو تیکه چوب 45درجه، که به صورت وارونه روی هم قرار میگیرند به دیوار نصب میشوند.

نکته مهم اینکه حتما فیتینگ روی کابینت دقیقا باید سایز یونیت باشد نه کوچکتر و نه بزرگتر که این موضوع باعث میشود فشار وارده بر روی کابینت به طور مساوی بر روی فیتینگ اعمال شود در غیر اینصورت فیتینگ قادر به تحمل وزن  کابینت نیست و کابینت شکسته شده، و از روی دیوار جدا میشود که باعث خسارت (جانی یا مالی)میگردد.

فیبر پشت کابینت حتما باید با سوزن منگنه به ام دی اف بدنه ثابت گردد تا هیچ گونه جای بازی و لقی ند

شکسته شدن کابینت
شکسته شدن کابین

اشته باشد وفیتینگ روی دیوار و بدنه باید حداقل از4 یا5 پیچ نصب شده باشد

 

پس هنگام نصب حتما این موضوع را با کابینت ساز خود یا نصاب مورد بررسی قرار دهید

اگر این کار برای شما آسان نیست، همین حالا با مجموعه پارسا کابین یابا شماره09353356464 تماس بگیرید،تا کارشناسان ما در اسرع وقت تعمیرات یا تغییر شما را، به نحو احسن انجام داده و مشکل شما را برطرف نمایند

جهت مشاهده بیشتردرمورد تعمیر کابینت وارد این لینک شوید.

8 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • نگار محمد خانی
  دسامبر 31, 2020 3:09 ب.ظ

  سلام ممنون از توضیحات عالی و مفیدی که دادید

  پاسخ
 • سلام هزینه تعویض صفحه کابینت چقدر هست ممنون از پاسخگوییتون

  پاسخ
  • با درود
   قیمت بستگی به رنگ و ضخامت صفحه دارد جهت اطلاعات بیشتر لطفا تماس حاصل فرمایید سپاسگزارم.

   پاسخ
 • ممنون از توضیحات عالیتون. برای تعویض نوار لبه کاغذی با pvc باید چه کار کرد؟

  پاسخ
  • برای این کار باید دربها به کارگاه انتقال داده شوند تا نوار لبه با دستگاه چسبانده شود نکته مهم اینکه پشت قسمت لولا باید حتما پیش فرز دستگاه تنظیم باشد در غیر اینصورت سمت لولا کنده میشود و قابل درست شدن نیست.

   پاسخ
 • سلام پایه شکسته کابینت نصب شده چگونه باید تعویض،شود

  پاسخ
  • با درود
   یا کابینت را بیرون اورده و به صورت وارونه پایه را تعویض کنید یا با پیچ گوشتی مشتی از زیر کابینت پیچ پایه را باز کرده و پایه جدید را جایگزین نمایید

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
تماس با پـارســا کابـیـن